fbpx
לשיחת יעוץ ללא התחייבות חייגו: 077-3370378

תביעות כספיות

התביעה הכספית הינה אחת מהתביעות הנפוצות בעולם המשפט.

קיים מגוון רחב מאד של סוגי תביעות כספיות, כאשר תביעות אלה יכולות להיווצר מסכסוך שבין אדם לחברו, בין אדם לחברה ובין חברה לחברה.

כמו למשל תביעות נגד חברת ביטוח המסרבת לקיים את הפוליסה, תביעה שבה אחד הצדדים מסרב לשלם חוב או מכחיש את קיומו – בין אם מדובר בעסק או אדם פרטי, תביעה בה אחד הצדדים גרם לנזק רכוש, תביעות בנושא צרכנות וחוק הגנת הצרכן וכמובן תביעות לפי דיני החוזים.

ככלל קיימים שלושה מסלולי תביעה אזרחיים, ומשרדנו מגיש תביעות כספיות בכל מסלולי התביעות בבית המשפט, וכן מתגונן מפני תביעות אלה.

אנו מאמינים כי ניהול נכון של תיק הינו בלמידתו לפרטיו, ברירת הטפל מהעיקר ואיתור נקודות הכוח והחולשה בתיק לשם בחירת אסטרטגיה מתאימה, במטרה להגיע לתוצאה האופטימאלית עבור הלקוח.

תקלות רכב – סכסוכים ואחריות

כולנו חווים מפעם לפעם תקלות ברכבנו. השאלה כמובן היא על מי מוטלת האחריות לשאת בעלויות תיקונים אלה.

מדובר בשאלה מורכבת שעניינה במשתנים רבים – האם מדובר ברכב חדש או משומש, האם תעודת האחריות בתוקף, האם בעל הרכב התרשל בטיפול השוטף ברכב או שמא המוסך, האם רכשנו את הרכב מעסק למכירת רכבים או מאדם פרטי.

בנוסף, אנו נברר מי אחראי לנזקים העקיפים, כמו למשל שכירת רכב חלופי, אובדן זמן או ימי עבודה, אובדן הנאה מהרכב (ככל שמדובר ברכב חדש) ועוד.

אנו במשרד צחי קלמנוביץ' – עורכי דין בקיאים בנושאים מורכבים אלה, ומשתפים פעולה עם מוסכים, שמאי רכב ומהנדסי רכב כדי להעניק ללקוחותינו משני צדי המחלוקת, מוסכים ואנשים פרטיים כאחד, את השירות והליווי שיסייע להם להגיע לשקט נפשי בזמן הנהיגה, מבלי לחשוש מחיובי יתר ואובדן זכויות בשל חוסר ידע מקצועי ברכבים.

כמו-כן, בייעוץ והליווי המקיף שאנו מעניקים למוסכים ולמוכרי רכבים, בדגש על הייעוץ בטרם מכירת רכב או תיקון רכב והבלטת עקרונות החוק ואזהרות מפני מוקשים משפטיים, אנו מאפשרים להם חופש פעולה מקצועי כל שיוכלו להתמקד בעבודתם הטובה מבלי שיצטרכו להתעסק בהשלכות משפטיות לאופן עבודתם המקצועית.

חוזים

כל אדם חותם בחייו על מספר רב של חוזים מוגדרים, אך לא כולנו יודעים כי למעשה גם התחייבויות שנראות תמימות עלולות להיות חוזים משפטיים לכל דבר ועניין, ואף התנהגות של שני צדדים עלולה להתפרש כחוזה והסכם מחייב.

דוגמאות לחוזים נפוצים הן כמובן חוזה לרכישת נכס ולשכירות נכס, חוזה לרכישת רכב או ליסינג, חוזה בין ספק ולקוח, חוזה בין מבוטח לחברת ביטוח, הסכמי הלוואה ועוד.

ככלל, חוזה שאנו חתומים עליו מהווה ראיה חזקה בבתי המשפט, ולכן מאד חשוב להבין לעומק את סעיפי החוזה בטרם אתם מתחייבים לפעולות מסוימות או מוותרים על זכויות מסוימות שמגיעות לכם.

זכרו כי חוזה שנערך או נבדק על-ידי עו"ד מיומן מטעמכם, יחסוך לכם בעתיד מחלוקות מיותרות עם הצד איתו התקשרתם בחוזה, ולא פחות חשוב, יסייע לכם במניעת סיכונים שעלולים לגרום לכם נזק עתידי באי קיומו של החוזה, בבזבוז זמן ובהליכים בבתי המשפט.

צוואות וירושות

לאחר לכתנו, אנו רוצים שאהובינו ויקירנו ייהנו משקט ושימשיכו לחיות יחד בשלום, מבלי שיצטרכו להיגרר לוויכוחים מיותרים על כסף ורכוש.

כדי שצוואה תהיה ברורה וחד-משמעית, חשוב שעורך דין הבקיא בעריכת צוואות יידע להכין עבורכם את הציווי המדויק שלכם. ציווי שאינו מדויק או שאינו חופף את הוראות החוק עלול להוות בעתיד פתח להתנגדות לצוואה מטעם יורש פוטנציאלי.

ישנם מכשולים רבים העלולים לסכל צוואה, למשל טענה שהמוריש לא היה צלול בשעת עריכתה או שנכסים מסוימים לא היו של המוריש ביום עריכת הצוואה כדי להוריש אותם מלכתחילה.

גם בצוואה פשוטה עלולים להתעורר פגמים, וחשוב להביט על התמונה הגדולה והמלאה על-מנת להסיר מכשולים שעלולים בעתיד לסכל את הצוואה ולאפשר ל"טוענים לכתר" לשים יד על הכספים והרכוש שלכם.

אנו במשרד צחי קלמנוביץ' – עורכי דין, קשובים ללקוחותינו ומכינים עבורם את הצוואה המתאימה לדרישותיהם, כדי שהצוואה תתממש לפי רצונם ובאופן דיסקרטי.

גביית חובות בהוצאה לפועל

לפעמים אנו מרגישים לא בנוח לגבות כספים שחייבים לנו, בין אם מדובר בלקוחות, ספקים, אנשים פרטיים ועוד.

במסגרת הליכי ההוצאה לפועל ניתן לגבות למשל חוב שחייבים לכם לפי צ'ק שחזר, חוב שחייבים לכם לפי חוזה ספק-לקוח, דרישת תשלום לפי שטר חוב או כתב ערבות, סילוק של שוכר מדירתכם במסגרת "תביעה לפינוי מושכר", וכמובן פסק-דין שניתן בבית משפט, שיריבכם מסרב לשלם.

אנו במשרד צחי קלמנוביץ' – עו"ד, יודעים לגבות עבורכם את החובות שמגיעים לכם בנחישות, על-פי דין, ובצורה מכבדת.

כל מקרה גבייה נבחן לפי נסיבותיו, ולפי הדרך הטובה ביותר עבורכם לגבייתו – בין אם על-ידי משא ומתן, ובין אם בגבייה אסרטיבית ונחושה באמצעות הוצאה לפועל.